Cotonti / Open Source PHP Content Management FrameworkContent Management Framework

Forums / National / Turkish / Eklentiler / Bu Sistemde Seo nasıl yapıcaz

Bu Sistemde Seo nasıl yapıcaz

Gökhan YILDIZ
#35339 2012-09-04 10:59

SEF linkler eskisine göre Cotonti'de daha basit şekilde aktif edilebiliyor. Bunun için Yönetim Panelinizde bulunan Uzantılar (Bileşenler) bölümündeki URL Editor eklentisini kurup Yönetim Paneli >> Uzantılar (Bileşenler) >> URL Editor >> Ayarlar (Konfigürasyon) bölümünden eklentiyi Handy (Pratik) seçeneğini işaretleyin ve kayıt edin. Kayıt esnasında size verilecek olan kodları sunucunuzun ana dizininde bulunan .htaccess dosyasını bir text editörü ile açarak içine kaydedin. Bu işlemi otomatik olarak yapmak istiyorsanız .htaccess dosyanız yazılabilir olmalıdır. Bu işlemin haricinde yine ana dizininizde bulunan sef-urls.htaccess dosyasının adını .htaccess olarak değiştirebilirsiniz.

Extra SEF Url ayarlamaları içinde sef-urls.nginx.conf dosyası içindeki örneklerden yararlanarak geliştirmeler yapabilirsiniz.

5 dakikalar dakika sonra eklendi:

Aynı zamanda URL Editor ayarlarına baktığınızda eski sistemdeki gibi kendi kurallarınızı yazabileceğinizi göreceksiniz. Size örnek teşkil edecek notlarda yönetim panelinde mevcuttur. Bu alanları kullanarak kendi kurallarınızı oluşturabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken urltrans.dat dosyasının yazılabilir olduğundan  emin olunuz.

Gökhan YILDIZ